Utför forskning, design, tillverkning och ingenjörstjänster av FDY, POY, HOY och indust...
Denna spinnmaskin är en trekomponentsspinningsmaskin med en yta på 200cm*900cm luftkylningskammare. Tre skruvar med tre par heta godets (vardera består av en varm godet och en separatorrulle) . Utrustad med en halvautomatisk upprullare (valfri uppgradering till helautomatisk upprullare med traversstyrning eller birotorvinggänga), kan den högsta processlindningshastigheten nå upp till 5000 meter per minut.
| Tri-komponent Pilot Smältspinningsmaskin | |
| Modell | SF-07 |
| Material | PET, PA6, PA66, PP och andra material |
| Process | UDY, POY, MOY, FDY |
| Garanti | 1 år |
| Mått (L*B*H)mm | 3000mm×3100mm×2700mm |
| Viktor | 6000 kg |
| Antal Bobbin | 1~2 |
| Max lindningshastighet (mekanisk) | 5500m/min |
| Lindningshastighet (fungerar) | 300m/min~5000m/min |
| Traverseringsläge | Traverse Guide |
| Skruv | Skruv 1: φ25mm,L/D: 28:1 Skruv 2: φ25mm,L/D: 28:1 Skruv 3: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Mängder av Godet | 3 |
| Ritningsscen | 1-2 steg |
| Spinnmunstyckets diameter | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×900mm |
| Kombination | 3 Hot Godets (Φ220mm×280mm) och 3 Separator Rolls (Φ110mm×280mm) |
| Automatisk | Semi-auto (automatiskt läge tillgänglig) |
| Uppvärmningsmetod | Ångmantel, induktionsvärme, beröringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Kraft | 70KW |
Lager är de enskilt mest felkritiska komponenterna i en Barmag-spinningsmaskin. I höghastighetslindare som körs kontinuerligt med lindningshastig...
Visa merA dynamisk smältblandare är den mest effektiva lösningen för att uppnå homogen blandning av polymersmältor i kemisk fiberspinning och ...
Visa mer1. Introduktion: Varför PHA är nästa genombrott inom fibermaterial Mot bakgrund av globala plastrestriktioner och koldioxidneutralitetsmål g...
Visa merIntroduktion: Nya fiberkrav i idrottens och välmåendets tidsålder Drivna av den globala idrottstrenden, växande efterfrågan på medicinska textilie...
Visa mer