Utför forskning, design, tillverkning och ingenjörstjänster av FDY, POY, HOY och indust...
Denna spinningsmaskin är dedikerad för medicinska PGA-absorberbara suturer och kan även spinna många andra material.
Kärnspecifikationer:
·Extrusion & Drawing System: Enkelskruvsextruder med fem par varma godets
·Ritningsmöjlighet: 1-2 steg ritning med flexibel kombination.
·Antal bobiner: 1-6 bobiner
| PGA Pilot Smältspinningsmaskin | |
| Modell | SF-08 |
| Material | PGA, PLA, PET, PA6, PA66, PP och andra material |
| Process | FDY |
| Garanti | 1 år |
| Mått (L*B*H)mm | 2000mm×3000mm×3800mm |
| Viktor | 6000 kg |
| Antal Bobbin | 1~6 |
| Max lindningshastighet (mekanisk) | 4500m/min |
| Lindningshastighet (fungerar) | 1000m/min~3500m/min |
| Traverseringsläge | Traverse Guide |
| Skruv | Skruv: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Mängder av Godet | 3 |
| Ritningsscen | 1-4 steg |
| Spinnmunstyckets diameter | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×900mm |
| Kombination | 10 varma godetter (Φ220mm×280mm) |
| Automatisk | Autoläge |
| Uppvärmningsmetod | Ångmantel, induktionsvärme, beröringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Kraft | 150KW |
Lager är de enskilt mest felkritiska komponenterna i en Barmag-spinningsmaskin. I höghastighetslindare som körs kontinuerligt med lindningshastig...
Visa merA dynamisk smältblandare är den mest effektiva lösningen för att uppnå homogen blandning av polymersmältor i kemisk fiberspinning och ...
Visa mer1. Introduktion: Varför PHA är nästa genombrott inom fibermaterial Mot bakgrund av globala plastrestriktioner och koldioxidneutralitetsmål g...
Visa merIntroduktion: Nya fiberkrav i idrottens och välmåendets tidsålder Drivna av den globala idrottstrenden, växande efterfrågan på medicinska textilie...
Visa mer