Utför forskning, design, tillverkning och ingenjörstjänster av FDY, POY, HOY och indust...
Denna spinnmaskin är utrustad med 7 par heta godets och en BCF-textureringsstråle. Luftkylningskammarens yta är 200cm*1600cm, vilket bidrar till kylningen av filamentknippet. Maskinen integrerar rit- och spinnfunktioner och är särskilt lämplig för att testa olika material som PET, PA och PP.
| Dra och snurra BCF Pilot Spinning Machine | |
| Modell | SF-06 |
| Material | PET, PA6, PA66, PP och andra material |
| Process | UDY, POY, MOY, FDY, BCF |
| Garanti | 1 år |
| Mått (L*B*H)mm | 6000mm×3000mm×3000mm |
| Viktor | 10 000 kg |
| Antal Bobbin | 1~8 |
| Max lindningshastighet (mekanisk) | 5500m/min |
| Lindningshastighet (fungerar) | 1500m/min~5000m/min |
| Traverseringsläge | Traverse Guide |
| Skruv | Skruv 1: φ25mm,L/D: 28:1 Skruv 2: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Mängder av Godet | 4 |
| Ritningsscen | 1-6 steg |
| Spinnmunstyckets diameter | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×1600mm |
| Kombination | 14 varma godeter(Φ220mm×280mm) |
| Automatisk | Autoläge |
| Uppvärmningsmetod | Ångmantel, induktionsvärme, beröringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Kraft | 180KW |
Lager är de enskilt mest felkritiska komponenterna i en Barmag-spinningsmaskin. I höghastighetslindare som körs kontinuerligt med lindningshastig...
Visa merA dynamisk smältblandare är den mest effektiva lösningen för att uppnå homogen blandning av polymersmältor i kemisk fiberspinning och ...
Visa mer1. Introduktion: Varför PHA är nästa genombrott inom fibermaterial Mot bakgrund av globala plastrestriktioner och koldioxidneutralitetsmål g...
Visa merIntroduktion: Nya fiberkrav i idrottens och välmåendets tidsålder Drivna av den globala idrottstrenden, växande efterfrågan på medicinska textilie...
Visa mer