Utför forskning, design, tillverkning och ingenjörstjänster av FDY, POY, HOY och indust...
Denna spinnmaskin är en spinnmaskin av grundläggande typ som ändrar en av skruvarna i dubbelskruvssystemet till en samroterande trippelskruvextruder, som är utrustad med en boosterpump, och de blandade materialen kan snurras utan granulering. Det är särskilt lämpligt för forskningsinstitutioner, kemiska fiberföretag och universitet att studera formningsprocesserna för olika material som PET, PA, PP och PLA.
| Avancerad Pilot Smältspinningsmaskin | |
| Modell | SF-05 |
| Material | PET, PA6, PA66, PP och andra material |
| Process | UDY, POY, MOY, FDY |
| Garanti | 1 år |
| Mått (L*B*H)mm | 2000mm×3100mm×2700mm |
| Viktor | 5000 kg |
| Antal Bobbin | 1~2 |
| Max lindningshastighet (mekanisk) | 5500m/min |
| Lindningshastighet (fungerar) | 300m/min~5000m/min |
| Traverseringsläge | Traverse Guide |
| Mängder av Godet | 3 |
| Ritningsscen | 1-2 steg |
| Spinnmunstyckets diameter | φ85 mm |
| Skruv | Skruv 1:φ25mm,L/D:28:1 Skruv 2:Homodrom 3 skruvar φ25mm,L/D:48:1 |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×900mm |
| Kombination | 3 Hot Godets (Φ220mm×280mm) och 3 Separator Rolls (Φ110mm×280mm) |
| Automatisk | Semi-auto (automatiskt läge tillgänglig) |
| Uppvärmningsmetod | Ångmantel, induktionsvärme, beröringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Kraft | 60KW |
Lager är de enskilt mest felkritiska komponenterna i en Barmag-spinningsmaskin. I höghastighetslindare som körs kontinuerligt med lindningshastig...
Visa merA dynamisk smältblandare är den mest effektiva lösningen för att uppnå homogen blandning av polymersmältor i kemisk fiberspinning och ...
Visa mer1. Introduktion: Varför PHA är nästa genombrott inom fibermaterial Mot bakgrund av globala plastrestriktioner och koldioxidneutralitetsmål g...
Visa merIntroduktion: Nya fiberkrav i idrottens och välmåendets tidsålder Drivna av den globala idrottstrenden, växande efterfrågan på medicinska textilie...
Visa mer