Utför forskning, design, tillverkning och ingenjörstjänster av FDY, POY, HOY och indust...
Denna spinnmaskin är en dedikerad modell av premiumspinningsmaskinen. Den används specifikt för tillverkning av PLA höghållfast filament. Ingen installation behövs, den integrerade skruvextrudern, doseringspumpar, spinnbalken, luftkylningskammaren, spin-finish-system, godet-rullar, heta godets, luftkonditionering och elektroniska styrsystem. Den kan användas efter att du har anslutit ström och tryckluft.
| Högstyrka PLA Pilot Spinnmaskin | |
| Modell | SF-04 |
| Material | PET, PA6, PA66, PP och andra material |
| Process | UDY, POY, MOY, FDY |
| Garanti | 1 år |
| Mått (L*B*H)mm | 3800mm×4000mm×2700mm |
| Viktor | 6000 kg |
| Antal Bobbin | 1~6 |
| Max lindningshastighet (mekanisk) | 5500m/min |
| Lindningshastighet (fungerar) | 1500m/min~5000m/min |
| Traverseringsläge | Birotor Wing Gängguide |
| Skruv | Skruv 1: φ25mm,L/D: 28:1 Skruv 2: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Mängder av Godet | 3 |
| Ritningsscen | 1-4 steg |
| Spinnmunstyckets diameter | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×900mm |
| Kombination | 10 varma godetter (Φ220mm×280mm) |
| Automatisk | Autoläge |
| Uppvärmningsmetod | Ångmantel, induktionsvärme, beröringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Kraft | 150KW |
Lager är de enskilt mest felkritiska komponenterna i en Barmag-spinningsmaskin. I höghastighetslindare som körs kontinuerligt med lindningshastig...
Visa merA dynamisk smältblandare är den mest effektiva lösningen för att uppnå homogen blandning av polymersmältor i kemisk fiberspinning och ...
Visa mer1. Introduktion: Varför PHA är nästa genombrott inom fibermaterial Mot bakgrund av globala plastrestriktioner och koldioxidneutralitetsmål g...
Visa merIntroduktion: Nya fiberkrav i idrottens och välmåendets tidsålder Drivna av den globala idrottstrenden, växande efterfrågan på medicinska textilie...
Visa mer