Utför forskning, design, tillverkning och ingenjörstjänster av FDY, POY, HOY och indust...
Denna spinnmaskin är en uppgraderad och förbättrad version. Utrustad med en helautomatisk upprullare av typen birotorvinggänga (tillval till helautomatisk upprullare med traversstyrning). Den totala utrustningsstorleken är relativt hög, med höjden på treskiktsplattformen närmar sig 5 meter. Luftkylningskammarens area är 200cm*1800cm, och glödtrådens kylningsprestanda är utmärkt.
| Nylon 66 Pilotspinningsmaskin för industriellt garn | |
| Modell | SF-03 |
| Material | PET, PA6, PA66, PP och andra material |
| Process | UDY, POY, MOY, FDY |
| Garanti | 1 år |
| Mått (L*B*H)mm | 3000mm×3000mm×6000mm |
| Viktor | 7000 kg |
| Antal Bobbin | 1~6 |
| Max lindningshastighet (mekanisk) | 5500m/min |
| Lindningshastighet (fungerar) | 1500m/min~5000m/min |
| Traverseringsläge | Birotor Wing Gängguide |
| Skruv | Skruv 1: φ25mm,L/D: 28:1 Skruv 2: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Mängder av Godet | 4 |
| Ritningsscen | 1-4 steg |
| Diameter på spinndysan | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×1800mm |
| Kombination | 10 varma godetter (Φ220mm×280mm) |
| Automatisk | Autoläge |
| Uppvärmningsmetod | Ångmantel, induktionsvärme, beröringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Kraft | 150KW |
Lager är de enskilt mest felkritiska komponenterna i en Barmag-spinningsmaskin. I höghastighetslindare som körs kontinuerligt med lindningshastig...
Visa merA dynamisk smältblandare är den mest effektiva lösningen för att uppnå homogen blandning av polymersmältor i kemisk fiberspinning och ...
Visa mer1. Introduktion: Varför PHA är nästa genombrott inom fibermaterial Mot bakgrund av globala plastrestriktioner och koldioxidneutralitetsmål g...
Visa merIntroduktion: Nya fiberkrav i idrottens och välmåendets tidsålder Drivna av den globala idrottstrenden, växande efterfrågan på medicinska textilie...
Visa mer